Електролукс Македонија е водечки европски дистрибутер на резервни делови за опрема за храна, кафе, машини за перење,фрижидери, машини за садови, автомати и апарати за домаќинство и е доверлив партнер на производителите на опрема. Електролукс Македонија е дел од Фамилијата  Електролукс Палензо,  глобален лидер во високотехнолошка дистрибуција на резервни делови за опрема од суштинско значење за мисијата, сродни производи и услуги за индустријата за прехранбени производи, апарати за домаќинство и HVAC. Клиентите на Electrolux Macedonia имаат корист од силната експертиза за резервни делови, со повеќе од 40 години искуство на пазарот од LF, EPGC, GEV (сите три преименувани во REPA), ATEL, Big Warehouse. Со најголемиот инвентар во индустријата и посветеноста на најбрзата испорака во индустријата, Електролукс Македонија му обезбедува на секој клиент вистинскиот дел, во вистинско време, насекаде. Постојат многу различни модели и уникатни варијации на апарати: машини за миење садови, машини за перење, фрижидери итн. а со тоа и илјадници резервни делови. Некои резервни делови можат да одговараат на неколку различни модели, а некои се специфични за еден. За да бидете сигурни дека ќе ги најдете вистинските резервни делови што одговараат на вашиот апарат, прво препорачуваме да го пребарувате вашиот апарат. Погледнете го нашето видео за упатство и следете ги чекорите подолу за повеќе информации. Повеќе од резервни Решенија за синџири за сервиси за храна Технички проблеми во една од вашите кујни? Нашиот тим е достапен 24/7 со технички совети и сервисирање. Едноставно јавете се на нашиот посветен телефонски број. Дозволете ни да управуваме со резервите на резервни делови за вашата опрема, да ги испратиме и надгледуваме сервисните инженери и да се справиме со поправките на гаранцијата. Ние, исто така, доставуваме извештаи за KPI кои ви овозможуваат да ја оптимизирате вашата кујнска опрема. Мекдоналдс Македонија веќе ја користи оваа услуга и е еден од нашите доверливи клиенти. Се е во ред дома Професионален сервис за резервни делови за домашни апарати Покрај сервисирањето на професионалната угостителска индустрија, нашиот асортиман вклучува и резервни делови за секторот за домаќинства, што не прави единствен провајдер кој ги покрива двата пазари. Нудиме широк асортиман на резервни делови, додатоци и потрошен материјал за машини за кафе, машини за миење садови, фрижидери, правосмукалки, машини за перење, машини за сушење и друго. Повеќе од резервни Решенија за синџири за сервиси за храна Технички проблеми во една од вашите кујни? Нашиот тим е достапен 24/7 со технички совети и сервисирање. Едноставно јавете се на нашиот посветен телефонски број. Дозволете ни да управуваме со резервите на резервни делови за вашата опрема, да ги испратиме и надгледуваме сервисните инженери и да се справиме со поправките на гаранцијата. Ние, исто така, доставуваме извештаи за KPI кои ви овозможуваат да ја оптимизирате вашата кујнска опрема. Мекдоналдс Мкедонија веќе ја користи оваа услуга и е еден од нашите доверливи клиенти.

Results 1 - 9 of 93
Page 1 of 11
DOOR MICRO SWITCH HAMLIN_38
Product SKU: 3803067
Average customer rating:
Current Stock Level

DOOR MICRO SWITCH HAMLIN_38

Call for price
MICRO SWITCH MAGNET 29x19x6 mm_39
Product SKU: 3803068
Average customer rating:
Current Stock Level

MICRO SWITCH MAGNET 29x19x6 mm_39

Call for price
MICROSWITCH 16A 250V_40
Product SKU: 3240820
Average customer rating:
Current Stock Level

MICROSWITCH 250V 16A_261

Call for price
MICROSWITCH M1DX20 10A 250V_41
Product SKU: 3240406
Average customer rating:
Current Stock Level

MICROSWITCH M1DX20 10A 250V_177

Call for price
MICROSWITCH EF83161.3 16A 250V_42
Product SKU: 3803066
Average customer rating:
Current Stock Level

MICROSWITCH EF83161.3 16A 250V_42

Call for price
DOOR MICRO SWITCH M1DX20 16A 250V_43
Product SKU: 3240410
Average customer rating:
Current Stock Level

DOOR MICRO SWITCH M1DX20 16A 250V_154

Call for price
LIMIT SWITCH CONTROL_44
Product SKU: 3240236
Average customer rating:
Current Stock Level

LIMIT SWITCH CONTROL_44

Call for price
RING NUT M16x1.5 mm_45
Product SKU: 3240235
Average customer rating:
Current Stock Level

RING NUT M16x1.5 mm_45

Call for price
MICROSWITCH SPRING 0 13x25 mm_46
Product SKU: 3250071
Average customer rating:
Current Stock Level

MICROSWITCH SPRING 0 13x25 mm_46

Call for price
Page 1 of 11

Contact & Support

Telephone-Bitola: +389 (0) 47 203 330
Telephone-Skopje: +389 02 3298 130
Telephone-Skopje: +389 02 3225 230
Fax:              +389 (0) 47 203 900
Mobile Phone Number: +389 (0) 70 237 108
E-mail:   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Electrolux Logo

Visitors Counter

004245386
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
630
2850
8656
4188834
135033
359673
4245386

Your IP: 3.238.112.198
Server Time: 2024-05-30 04:28:50

Family  Brand  Electrolux 

    

Follow us

 

JoomShaper